Miejscowość stanowi wspaniałe miejsce do wypoczynku. Czyste, szerokie plaże, wspaniały krajobraz sprawiają, że miejscowość ta uważana jest za jedną z najpiękniejszych na Mierzei Wiślanej. Atrakcyjne położenie na prastarym bursztynowym szlaku przyciąga corocznie wielu turystów.

Atrakcje przygotowane dla gości umilają pobyt w Stegnie. Od kilku lat odwiedzić tu można niecodzienną wystawę, stworzoną z myślą o najmłodszych wczasowiczach. Ekspozycja składa się z zabawek pochodzących z jajek niespodzianek! Z pewnością to jedna z nielicznych wystaw, którą dzieciaki obejrzą z przyjemnością i na pewno nie będą się nudziły.

Gmina Stegna odróżnia się od wszystkich innych gmin żuławskich charakterystyczną architekturą. Spacerując po stegnieńskich uliczkach, napotkamy żuławskie domy podcieniowane oraz zabytki techniki związane z koniecznością regulacji licznych cieków wodnych i zabezpieczenia obszarów nisko położonych przed powodziami.

Najcenniejszym zabytkiem Stegny jest kościół parafialny p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, który pochodzi z końca XVII w. W kościele corocznie odbywa się letni Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej. Biorą w nim udział muzycy z całego świata.

Nasz ośrodek to także wspaniała baza wypadowa do Trójmiasta, Elbląga czy nawet Kaliningradu.